Тамно

GP x Steffonator - Nova Godina (Official Music Video) 

Пратите
Приказа 882 хиљ.
91% 8 060 764

NOVA GODINA 🎁
Music: Marko Marinkovic - Slatkaristika
Lyrics: Marko Marinkovic - Slatkaristika
Arrangement: Ivan Jovanov - Iwayo
Mix & Master: Ivan Jovanov - Iwayo
Video: Tomislav Zivkovic & GP
Models: Tamara Zlatinova & Stefani Markovska
Organization: Tomislav S. T.
Supported by Coca Cola, Prosvetno Delo & Gabol
🎁 GET "Nova Godina" on:
• Spotify: spoti.fi/399TDmq
• Deezer: bit.ly/2sWM0Pz
• iTunes: apple.co/2sg9xuV
• Google Play: bit.ly/2sWICEu
🎵 Lyrics:
[ рефрен ]
Happy New Year in Happy New York
Сонот ми е big, али џебот ми е short
Среќна ви нова нова нова нова година
Нова нова нова нова година (x2)
Сакам да бидеме кул бејбе
Стомакот и џебот пун бејбе
Желбите да ни се фул бејбе
Ич да не нѐ боли ууу бејбе
Да прошетаме по целиот свет (имаме пари)
Недопирливи ко Елиот Нес (Токио Париз)
Во мојот стомак пеперутки
Срцево те сака тебе нејќе други
Толку си прекрасна
All eyes on you
Реалноста и мечтата
Не се толку далеку
[ рефрен ]
Happy New Year in Happy New York
Сонот ми е big, али џебот ми е short
Среќна ви нова нова нова нова година
Нова нова нова нова година (x2)
Сакам да бидеме сами (ја)
Во куќарка негде на планина
Да видиш што е права љубов
Ти ми требаш, не ми треба ништо друго
Јас и ти до крај на свет
В рака расте мојот цвет
Нашиот eye контакт
Совршен муабет
Телефонот ѕвони ѕвони сѐ поише
Молим те дигни и не ги секирај твоите
Толку си прекрасна
All eyes on you
Реалноста и мечтата
Не се толку далеку
[ рефрен ]
Happy New Year in Happy New York
Сонот ми е big, али џебот ми е short
Среќна ви нова нова нова нова година
Нова нова нова нова година (x2)

❱ GP
rsvid.info
gp.yt
❱ Steffonator
rsvid.info/user-UyGbu9Y-JKt2DQOgYOPTDA
steffrasho
SteffonatorYT/
Artist Booking: +38970340499

Музика

Објављено

 

22 дец 2019

Дели:

Ссилка:

Преузми:

Отпреми.....

Додај:

Моја листа песама
Додај на листу Гледајте касније
Коментара 100   
Leonid Dimovski
Leonid Dimovski Пре дан
2020🤗
elda Ajroska
elda Ajroska Пре 2 дана
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Vlatko Dimoski
Vlatko Dimoski Пре 4 дана
💪💪😍😍😍😍💪💪🤑🤑🤑🤑👍❤️❤️👍🤑😘😎💪👌❤️👍🤑😘😎💪💪😎😘🤑👍❤️👌👌❤️👍🤑😘😎💪😎😘🤑👍❤️👌👌❤️👍🤑😘💪😎😘🤑🤑👍❤️👌👌❤️👍🤑😘😎💪💪😎😘🤑👍❤️👌👌❤️👍🤑😘😎💪😎💪😘🤑👍❤️👌👌❤️👍🤑😘😎💪
Vlatko Dimoski
Vlatko Dimoski Пре 4 дана
Mimecraaft
Gorgi Boneski
Gorgi Boneski Пре 7 дана
I love music for ever
Marija
Marija Пре 11 дана
koj ke go lajknde komentarov naka stane gamer
dr.master
dr.master Пре 13 дана
🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄😍
Kiro Micev
Kiro Micev Пре 14 дана
Gp zosto stefan snima ovo video
Pavel Nikolovski
Pavel Nikolovski Пре 19 дана
Ttt
Marko Batić
Marko Batić Пре 22 дана
Bravo najdobarsi ti ocena1234567891011121314151617181920
Oliver Stavrev
Oliver Stavrev Пре 24 дана
36 × 45=
Maksim Jovanovik
Maksim Jovanovik Пре месец
🥰🥰🥰🥰😙🥰🤩😍💗💓💞💕💟❣💔❤🧡💛💚💙💜🤎
Luka Lozanoski
Luka Lozanoski Пре месец
ABEEEEEEEEEEEEEEWEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEED
Teo Manev
Teo Manev Пре месец
Sto bi rekla mim mercedes hrabrost+harizma=hit
Teo Manev
Teo Manev Пре месец
Hahahah ic da ne ne boli u bejbe sigurno ne moze da se rimuva ic da ne neboli uvo bejbe nema sansa🔥🔥🔥🔥🤣🤣
darko marinkovski
darko marinkovski Пре месец
Whhooooooooooooooooooooo gp
Senad Emini
Senad Emini Пре месец
Toa e toa
Zoran Georgievski
Zoran Georgievski Пре 2 месеца
Najdobra pesna
hey
hey Пре 2 месеца
Happy New Year, happy new York sonot mi e big ali dzebot mi e short srekna vi nova nova nova 2021 godina...
Bube Severdzan
Bube Severdzan Пре 2 месеца
gp
asan Ferdi
asan Ferdi Пре 2 месеца
Sokereja
Edin Hamidovikj
Edin Hamidovikj Пре 2 месеца
Vašata pesna e preubava I ve molam site da napišeme po nekoj komentar Ve molam luge,deca napišete eden komentar Ve molam i toa mnogu lajkuvajte i pišete komentari bez prestan GP srekna nova godina
asan Ferdi
asan Ferdi Пре 2 месеца
😁😁😁😁😁😁😁😁😁
teodora kozeska
teodora kozeska Пре 3 месеца
She xdhdjdkg Jddjjd sjjdjdjcjj si
David Stepanoski
David Stepanoski Пре 3 месеца
💞👑
David Stepanoski
David Stepanoski Пре 3 месеца
Преуба. Песна
arsovski3
arsovski3 Пре 3 месеца
бравос, уште една нова година ми упропастивте
arsovski3
arsovski3 Пре 3 месеца
Josif Petkovski
Josif Petkovski Пре 3 месеца
J
Fermin Useini
Fermin Useini Пре 3 месеца
Koj ja glea pesnava vo 2021 like Na koment
Elham Latifoski
Elham Latifoski Пре 3 месеца
Wao gp
Elham Latifoski
Elham Latifoski Пре 3 месеца
Wao
MO BAMBA
MO BAMBA Пре 3 месеца
SREKNA NOVA 2021
Andrej GAMING
Andrej GAMING Пре 3 месеца
Koj ja slusa pesnata u 2021 i srekna 2021 godinaaaaaaaaaaa
Turbo
Turbo Пре 3 месеца
KO SLUSA 31 DECEMBRA 2020
dedo medo
dedo medo Пре 3 месеца
Neznaete da peete
mmatko*
mmatko* Пре 3 месеца
kolnes a?
CROW
CROW Пре 3 месеца
S ST STE STEF STEFA STEFAN R RA RAS RASH RASHK RASHKO RASHKOV RASHKOVI RASHKOVIC RASHKOVICH.
Petar Kitanovski
Petar Kitanovski Пре 3 месеца
Џипи ти си ми омилен јутубер со се Стеффонатор и Мартин Гајдов
TheBorn Winner
TheBorn Winner Пре 3 месеца
I na mene
dedo medo
dedo medo Пре 3 месеца
Pa i na mene
Trajce Angelovski
Trajce Angelovski Пре 3 месеца
i na mene
mmatko*
mmatko* Пре 3 месеца
i mene
kosta g.p
kosta g.p Пре 3 месеца
jas koga dojde ova pesna holie shite
Anakiew
Anakiew Пре 3 месеца
Nekoj kraj na 2020?
CROW
CROW Пре 22 дана
2021
ritkoMDFK gang
ritkoMDFK gang Пре 2 месеца
@dedo medo2020 shit
dedo medo
dedo medo Пре 3 месеца
Jaaaaaaaaaaaa
Миле Петревски
Миле Петревски Пре 3 месеца
Kako do sdikna 1godina mi se place bremnogu
Bilal Bilal
Bilal Bilal Пре 3 месеца
Gp
Royal Cheetah MK
Royal Cheetah MK Пре 3 месеца
POSLE EDNA GODINA KAKO SE OSAKJATE
Kiko
Kiko Пре 3 месеца
kancer
Stefan Plays roblox
Stefan Plays roblox Пре 3 месеца
Gp💓💓💓💓😁😁😁😁😀1234567890
david milevski
david milevski Пре 3 месеца
Maryy crismas 2O21
MARTIN MRCKOVIC
MARTIN MRCKOVIC Пре 3 месеца
гп стефонатор ок
ana nalovska
ana nalovska Пре 3 месеца
Bravoo
Andrej Boshevski
Andrej Boshevski Пре 3 месеца
❤️💋❤️❤️❤️❤️💋❤️❤️💋❤️❤️💋💋💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💓💋💋💋💋💋💋💋❤️💋❤️💋💋❤️💋
Emran edzitoski
Emran edzitoski Пре 4 месеца
, 🤪😁😄😃😀
Naruto Uzumaki
Naruto Uzumaki Пре 4 месеца
Gp2020:why i did this
Nada Panova
Nada Panova Пре 4 месеца
Hd y ojd mm ngkc d n j lkocs
jovanka kostovska
jovanka kostovska Пре 4 месеца
GP👍 steffonator 👍
Verica Marinkovska
Verica Marinkovska Пре 4 месеца
Iiidemo gp
Tome Ristov
Tome Ristov Пре 4 месеца
bravo
Ajten Muhadzeri
Ajten Muhadzeri Пре 4 месеца
🇲🇰👍👍
Aleksandra Al
Aleksandra Al Пре 4 месеца
Najaka
asan Ferdi
asan Ferdi Пре 4 месеца
🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅
cece atanasoska
cece atanasoska Пре 4 месеца
dali ke nova pesna
aleksandra markoska
aleksandra markoska Пре 4 месеца
Omra
aleksandra markoska
aleksandra markoska Пре 4 месеца
Ooooooooooooooo
aleksandra markoska
aleksandra markoska Пре 4 месеца
😍 🙂
Big Gamer Videos
Big Gamer Videos Пре 4 месеца
ama se se blizat uste praznici od 2020 ama ne ma da slavime samo da slavime vo gradovi zatoa sto koronava brat
Slagjana Jankovska
Slagjana Jankovska Пре 4 месеца
Najdobaar si bruat
Zagorka Arsovska
Zagorka Arsovska Пре 4 месеца
Kul
Branislav Gligorov
Branislav Gligorov Пре 4 месеца
Preubava vi e pesnava nemozam da prestanam da ja slusam presltaka vi e ve sakam I dvajcata😘
David Popin
David Popin Пре 4 месеца
Да можам да се вратам во 30.12.2019 и да ви кажам како ќе биде 2020,оваа година не заслижува песна,за мене лично беше ок ама за други..
Ivona S
Ivona S Пре 4 месеца
koj ke lajkne i koj ke mu subscribne na steffonator toj e hacker
hristijan bozinovski
hristijan bozinovski Пре 4 месеца
au gp u
nadica nadica bff
nadica nadica bff Пре 4 месеца
Srekna nova
Jovan Kumevski
Jovan Kumevski Пре 4 месеца
Ubava pesna
bratica gruevska
bratica gruevska Пре 4 месеца
Jaka pesna
Darko M
Darko M Пре 5 месеци
BRAVO
Marija Momirovska
Marija Momirovska Пре 5 месеци
Iskreno ic ne ni bese srekna ova godina🤣Ja cekame 2021 da vidime taa so ni nosi😂
M & D
M & D Пре 5 месеци
EXTRA
bekir sudahan
bekir sudahan Пре 5 месеци
Capa💋💋💋💋
biljana naneva
biljana naneva Пре 5 месеци
Среќна ви е гонина џипи и сетевотанотор
Dame Damjan
Dame Damjan Пре 5 месеци
i GP
Dame Damjan
Dame Damjan Пре 5 месеци
Jaka pesna stefonator
Matej Trajkovski
Matej Trajkovski Пре 5 месеци
fala
Nikola Bikov
Nikola Bikov Пре 5 месеци
Jaja ooooo gogogo
Andrej Boshevski
Andrej Boshevski Пре 5 месеци
💙💙💙💙💚💚💚❤️❤️🧡🧡🧡🧡🧡💌💌💌💌🤎💕💞💓💖💖💓💕🤎💕💗💖🤍💗💞💕🤎💞💗💖🤍🤍
Andrej Boshevski
Andrej Boshevski Пре 5 месеци
❤️❤️👍💋💝♥️🤍🖤💛💙💜🤎💕💞💓💓💗💗💖🤍🖤😆😍🤩🥳❤️🧡❤️😎💛💚💙😽🖤💌💟❣️💪👍💪💪💪💪💪
Crazy Hex
Crazy Hex Пре 5 месеци
pesnava ja pamtam po toa sto 3 dena porano poloziv gradska :)
Timco Twndianov
Timco Twndianov Пре 6 месеци
20000000⁰00
Timco Twndianov
Timco Twndianov Пре 6 месеци
Gp
Bojan Spasovski
Bojan Spasovski Пре 6 месеци
gp kakomene
deca mali
deca mali Пре 6 месеци
decki imam nov RSvid kanal ve molam moze li subscribe koj/a ce mi subskrajbne I jas odma ce vi vratam oki
Daniel Elmazovski
Daniel Elmazovski Пре 6 месеци
bravoo-steffonator-gp sekoja cest
Aleksandar Cekovski
Aleksandar Cekovski Пре 6 месеци
🤩🤩🤩🤩🤩
Aleksandar Cekovski
Aleksandar Cekovski Пре 6 месеци
🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️🤴🤴🤴🤴🤴🤴
Aleksandar Cekovski
Aleksandar Cekovski Пре 6 месеци
❤❤❤
Aleksandar Cekovski
Aleksandar Cekovski Пре 6 месеци
Gp
Aleksandar Cekovski
Aleksandar Cekovski Пре 6 месеци
😇😇😇😇😇😇😇
Aleksandar Cekovski
Aleksandar Cekovski Пре 6 месеци
Gp
Vesna Gavrilovaka
Vesna Gavrilovaka Пре 6 месеци
jaka. pesna
Eva Eva
Eva Eva Пре 6 месеци
EBA
Vanja Ciplakovska
Vanja Ciplakovska Пре 6 месеци
nohu dobro
MIchael GAming
MIchael GAming Пре 6 месеци
Pesnava grmi
Antula Stankovska
Antula Stankovska Пре 6 месеци
l love
Antula Stankovska
Antula Stankovska Пре 6 месеци
l love
Cookie_Games
Cookie_Games Пре 7 месеци
Koj drug e toku bidejki ja saka pesnata i misli deka spnsered od Coca Cola (Koka Kola)
Потврди
GP - Kako Mene (Official Music Video)
02:55
Приказа 1,6 мил
Kardeşlerim 8. Bölüm
2:21:57
Приказа 4,9 мил
GP - Рај (Official Music Video)
03:15
Приказа 732 хиљ.
Slatkaristika - Batman  [Official Video]
03:04
Behind The Scenes: Nova Godina
10:47
Приказа 163 хиљ.
ЈАС СНИМАМ TIKTOK!!
10:36
Приказа 615 хиљ.
2BONA x KRISKO - GORILLA [Official Video]
02:46
Pajak - Dark Side (OFFICIAL VIDEO)
01:53
Приказа 3,5 мил
Kardeşlerim 8. Bölüm
2:21:57
Приказа 4,9 мил
2L - SCANDINAVIA (OFFICIAL VIDEO)
2:52
Приказа 2 мил
The Weeknd - Try Me (Official Video)
3:43
Приказа 4,3 мил